Pomysł na stworzenie fundacji wspierającej rodziny dzieci z wadą słuchu w województwie małopolskim pojawił się już dawno. Wielokrotnie słyszeliśmy historie rodziców o tym, jak tracili cenny czas, błądząc, w poszukiwaniu informacji i właściwych osób, które mogłyby im pomóc zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest wada słuchu u dziecka…
Pewnego jesiennego wieczoru 2023 roku spotkały się: chęć zrobienia czegoś dobrego dla dzieci z wadą słuchu i szczegółowy plan, jak to zrobić… Tak od słowa do słowa – zapadła decyzja o współpracy i powstała Fundacja Hear ME
Wkrótce potem rozpoczęły się prace nad statutem.
W styczniu 2024 Monika Żyznowska podpisała akt założycielski Fundacji Hear ME.
W lutym zaczęliśmy pracę nad stroną internetową, powstał także zespół wspierający pracę i rozwój Fundacji.
W marcu ruszył pilotażowy program zajęć grupowych dla przedszkolaków z wadami słuchu.
W październiku 2024 roku zakończono pracę nad budową strony Fundacji Hear ME.
Wiele rodzin dzieci z wadą słuchu trzymało za nas kciuki i wspierało nasze inicjatywy.
Misja Fundacji Hear ME
Pragniemy, aby dzieci z wadą słuchu mogły żyć w świecie równych szans i nieograniczonych możliwości, by każde z nich mogło w pełni wykorzystać swój potencjał.
Naszą misją jest wspieranie dzieci z wadą słuchu w osiąganiu pełni ich możliwości poprzez rozwój umiejętności słuchania i posługiwania się językiem mówionym.
Chcemy budować rzeczywistość, w której rodzice natychmiast po diagnozie wady słuchu u dziecka otrzymają profesjonalne wsparcie oraz aktualną wiedzę, niezbędną do podejmowania kluczowych decyzji dotyczących przyszłości dziecka.
Nasze działania opierają się na badaniach naukowych i wieloletnim doświadczeniu, które potwierdza, że dzieci z wadą słuchu mogą rozwijać umiejętności słuchania, mówienia i uczenia się na poziomie odpowiednim do ich wieku, pod warunkiem, że otrzymają specjalistyczną pomoc jak najwcześniej – najlepiej w pierwszych tygodniach życia.
Do kogo kierujemy nasze działania?
Nasze wsparcie jest skierowane do rodziców i opiekunów dzieci z wadą słuchu, zwłaszcza tych, którzy pragną, aby ich dziecko nauczyło się słuchać i mówić.